Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vimperk

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Monika Reinoldová

Jaká je role OSN v nynějším světě? Mají mít spojené národy právo použít při mírových misích zbraně nejen na svoji obranu?

5.12.2013 v 9:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Marie Habartová

Jak ty u mě, tak já u tebe? Každou vteřinu migruje nespočet lidí, a to nejen do zemí Evropské unie. Tito lidé velice často opouštějí své domoviny kvůli politické či náboženské situaci. Bývají především z Afriky, Středního východu či asijských a jihoamerických diktatur. Problémem je, že byli vychováni v různých civilizacích, kulturách a ve víře v nejrozličnější náboženství. Málokdo z nich je schopen zanechat všechna léty nabytá pravidla a základní principy fungování své domovské vlasti tam, odkud přišel, a nepřinést si je s sebou do vlasti nové. To ale může vést k sociálním i politickým problémům v jeho nové domovině.

5.12.2013 v 9:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Marek Myslík

USA jako globální policie? Podíváme-li se například na některé muslimské státy typu Afghánistán, Irák či Libye, kde v posledním desetiletí došlo nebo dokonce dochází ke konfliktu mezi tamějšími diktátorskými či fundamentalistickými režimy s vojsky koalice NATO, jež vedou USA, nepřipadají vám tak Spojené státy jako obrovská vojenská mašinérie dokazující neustále svou sílu jako nějaký lev ve smečce? A proč zrovna v již zmíněných státech, když časté občanské války jsou k vidění například ve střední Africe, kam Američané vojensky nezasahují a nechávají vlády těchto zemí takzvaně „ve štychu“? Odpověď zní jednoduše: ropa. Strategická surovina, kterou Amerika jako její největší spotřebitel na světě životně potřebuje. Avšak v případě Afghánistánu nehrála roli ropa, ale fakt, že v této zemi ukrýval již zesnulý terorista Usáma bin Ládin, poněvadž velká ložiska ropy byste v této hornaté zemi hledali marně. Ovšem nedávno byla v zemi objevena obrovská zásoba kovů v ceně bilionu dolarů, čili by se tu mohli američtí těžaři po možném ukončení konfliktu s místním Tálibanem vyřádit, když jim vojáci předem „vyčistili“ terén. Proč ale USA ze své pozice jakési „globální policie“ nezasáhnou například v Sýrii, kde již dva roky zuří občanská válka mezi muslimskými povstalci a režimem prezidenta Bašára al-Asada? Navíc by tímto krokem došlo k většímu obklíčení Íránu, v současné době pravděpodobně největšího nepřítele Spojených států i obrovského producenta černého zlata.

5.12.2013 v 9:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Lucie Tetourová

Do jaké míry máme ctít kulturní, náboženské a společenské zvyky jiných národů? Každý národ má svou vlastní kulturu. Je to něco jedinečného, na co by měl být každý hrdý a snažit se to uchovat a rozvíjet. Něco, bez čeho národ už nikdy nebude stejný, jakási jeho nedílná součást. Některé kultury jsou nám bližší a jiné vzdálenější, ale nikdy nejsou všechny stejné. I ty zdánlivě velice podobné nesou mnoho rozdílů.

5.12.2013 v 9:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Kateřina Železná

Přizpůsobivost imigrantů. Jsem Čech, žiju v Čechách a také se podle toho chovám. Věty o tom, že kdo neskáče, není Čech, anebo Čechy = národ pivařů naprosto ignoruji, neboť podle mého nás netvoří změť chmele a výskoků, nýbrž naše historie. Tu si neseme a budujeme každým dnem. A naše historie tvoří naši kulturu. Ta je o něco složitejší. Není jednotná, neboť se k nám dostává stále více cizinců nezávisle na tom, že už ani my nemáme co do pusy. Kultura se tím přetváří, a to z toho důvodu, že zde máme tolik nepřizpůsobivých lidí, až by si rozumný člověk schoval hlavu do písku.

5.12.2013 v 9:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Dominik Předota

OSN JAKO ORGÁN SVOBODY. Žijeme ve světě, který je víc než kdy jindy globální. Svět, ve kterém lze pohyb mezi jednotlivými státy přirovnat k pohybům figurek na šachovnici - jde to velmi hladce. Jediná překážka nastává, když se černá figurka dostává do bílého pole a ocitne se tak na území jiné kultury. Kultury, která vyvolává problémy.

5.12.2013 v 9:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Aneta Křížová

Narodili jsme se jako originál, tak neumírejme jako kopie. Vznik globální morálky? Pokud přemýšlím nad touto otázkou, říkám si, jaký je vlastněsprávný význam těchto slov? Už ze střední školy známe, co je to globalizace - „propojení“ a tedy v našem případě mluvíme o propojování světa v jednu velkou společnost. Morálka je souhrn mravních zásad a norem. Z toho nám tedy plyne, že mluvíme o propojení světových mravních zásad.

5.12.2013 v 9:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Renata Zušťáková

Měla by dávat škola při vzdělávání studentů přednost spíše konkrétní praxi nebo raději všeobecné teorii Vybrala jsem si toto téma, protože si myslím, že konkrétní praxe je daleko důležitější než všeobecná teorie. Následně vám vysvětlím, proč zastávám tento názor.

5.11.2013 v 15:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Monika Reinoldová

Je učitel autoritou? Má být kamarádem nebo raději velitelem? Základem dobré školy je dobrý učitel. Učitel, kterého si žáci váží a o kom jsou přesvědčeni, že je odborník ve svém oboru a učí je něco, co dále využijí ve svém budoucím profesním životě. Měl by pro ně být autoritou, aby si ostatní neposlušní žáci vůbec nedovolili dělat „brajgl“ nebo vyrušovat. A v neposlední řadě by měl danou látku vykládat zajímavě, musí umět zaujmout, dávat příklady z praxe, měnit intonaci hlasu...

5.11.2013 v 15:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Kateřina Švehlová

Jaká by škola měla být? Škola by měla určitě být pohodová, žáci by se tam neměli bát chodit, neměli by tam chodit s nechutí, že dostanou zase za pět! Protože neuměli slovo od slova, jak je to v učebnicích. Škola by měla být místem, kde učitelé učí žáky, jak se učit, kde najít informace a nejenom místem zkoušení a psaní písemek. Je důležité, se ve škole nejen učit, ale i nad vším přemýšlet, diskutovat a vytvářet si vlastní názor. Škola by v současné době měla být zaměřená na výuku cizích jazyků, která je velmi důležitá v dnešní době. Současní žáci by se měli vzdělávat i v moderních technologiích, využívat počítač a internet k vzdělávacím účelům. Myslím si, že škola by nás bavila více, kdyby učitelé na nás tolik nenaléhali, ale zase je chápu, že nás základní věci musí naučit! Ale musím si položit otázku, jestli jsme vůbec v dnešní době schopni bez naléhání sami od sebe se učit?

5.11.2013 v 15:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Kateřina Hanzlíková

Moje škola, moje budoucnost. Myslím si, že hlavním problémem, proč děti nebaví chodit do školy je málo praktických ukázek. Pamatuji si, že vždy, když jsme se na Základní škole dozvěděli, že budeme další den dělat nějaké pokusy například z fyziky, jsme se na tuto hodinu těšili. Praktické ukázky by se mohly týkat například věcí užitečné pro budoucí život v práci, jelikož se nikoho nebaví učit teorii, které stejně nikde nefungují a ve finále jsou pro život zbytečné. Také by si měl učitel vytvořit určitou autoritu u studentů, protože když začne dělat jeden ze studentů hluk, ostatní studenti začínají vysvětlovanou látku ignorovat a začínají dělat hluk také. V neposlední řadě by měl učitel svůj výklad doplňovat příklady z praxe nebo ze svého života. Správný učitel také látku celé třídě znovu vysvětlí, pokud ji nepochopí nebo si s daným studentem domluví doučování. Myslím si, že by měl učitele dělat člověk, kterého toto zaměstnání baví a který chce studentům pomoct a něco je naučit.

5.11.2013 v 15:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Jiří Filip

Je učitel autoritou? Má být kamarádem nebo raději velitelem? Většina z vás už nejspíš někdy měla oblíbeného učitele. Ať už proto, že na vás byl milý, dával vám dobré známky nebo vás jeho výklad dokázal pohltit a z hodiny jste potom odcházeli s pocitem, že jste se dnes opravdu něco naučili. Na druhou stranu věřím, že jste se již setkali s učiteli, kteří vám, mírně řečeno, zrovna nepadli do oka.

5.11.2013 v 15:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Aneta Křížová

Moje škola, moje budoucnost!? Je pro Vaši budoucnost vhodnější studovat tak dlouho, dokud to jde, nebo raději co nejdříve budovat kariéru a nastartovat profesní růst?

5.11.2013 v 15:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Vojtěch Vais

Má vůbec nějakou hodnotu můj jediný hlas? Každý občan demokratického státu starší osmnácti let je oprávněn podle svého svědomí jedním hlasem rozhodnout o vedení státu, kraje či města, ve kterém žije. Otázkou však zůstává zda jeho hlas má nějakou pozitivní hodnotu vlivem politických machnací a bratříčkování jednotlivých stran ve snaze dostat se k atraktivním postům ve vedení státu a s tím související i finanční zhodnocení. Naši rodiče a jejich rodiče si velice dobře pamatují totalitní dobu před rokem 1989 kdy volby byly pouhou zmanipulovanou fraškou bez možnosti svobodného vyjádření jiného názoru než volba komunistické strany.

12.10.2013 v 22:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Renata Zušťáková

Co by mi měla politická strana nabídnout, aby získala můj hlas. Ať se kouknu, na kteroukoliv stranu připadá mi, jako bychom všichni žili v jednom kolotoči, ze kterého nelze vystoupit. Jelikož mi ještě nebylo 18 let, nemohu říct, která strana by můj hlas získala. Pokud by si některá ze stran chtěla získat můj hlas, měla by alespoň pro jednou dodržet sliby, které v předvolebních kampaních zazněly. Ano, kámen úrazu - sliby v předvolebních kampaních.

12.10.2013 v 22:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Petr Kůrka

Má vůbec nějakou hodnotu můj jediný hlas? Já si myslím, že každý hlas má svou hodnotu. Každý, kdo dá svůj hlas nějaké politické straně tak tím jí může velice pomoci. I kdyby námi volená strana nezvítězila, tak člověk může být spokojen, že se alespoň pokusil projevit svůj názor. Každý hlas se totiž počítá, proto ať zvolím jakoukoliv stranu, tak se mnoho lidí doví, že mám svůj názor na politiku, který mi nikdo nemůže vzít. I kdyby mnou volená strana dostala pouze můj jediný hlas tak všichni politici zjistí, že někde v České republice žije člověk, který má odlišné názory. Volby jsou vlastně proto, aby každý mohl projev svůj názor a svým hlasem ukázat, kdo by se podle něho měl dostat do Parlamentu České republiky. Můj názor je, že jít k volbám má smysl.

12.10.2013 v 22:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Monika Reinoldová

Co by Vám měla politická strana nabídnout, abyste jí dali hlas? Upřímně jsem nad touto otázkou ještě nepřemýšlela. Ale když se hlouběji zamyslím, napadne mě několik návrhů, které by byly velmi přínosné pro naši společnost. Nezvyšování daní, zvýšení minimální mzdy, dostavba dálnic a úplný zákaz kouření v restauracích.

12.10.2013 v 22:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Marie Svěchotová

Má vůbec nějakou hodnotu můj jediný hlas? Kdyby si tuto otázku položil každý občan České republiky, tak k volbám nejde žádný. Podle mého názoru má určitě nějakou hodnotu můj hlas. Protože i ten jeden hlas může změnit výsledek celých voleb. Když se nad tím zamyslíte, tak většina lidí prohlásí, že jejich hlas je k ničemu a že si to politici stejně zařídí jinak. Ano někdy to tak bývá, ale určitě ne vždy. Například nedávna volba prezidenta. Některým kteří nešli volit se výsledek nelíbil, ale co zmůžou. Měli právo volit, ale nevyužili jej. I když jejich hlas měl hodnotu. A proto si myslím, že já k volbám určitě budu chodit, protože můj hlas může změnit výsledek.

12.10.2013 v 22:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Kateřina Hanzlíková

1.4 Co by Vám měla politická strana nabídnout, abyste jí dali hlas?

12.10.2013 v 22:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Gymnázium a SOŠ ekonomická Vimperk - Jana Fleischmannová

Co by Vám měla politická strana nabídnout, abyste jí dali hlas? V letošních předčasných volbách se podle mne nedočkáme žádných překvapení. V parlamentu zůstanou strany, které tam jsou. Já ještě volit nepůjdu, není mi 18 let. Proto se o ně zajímám pouze okrajově. Líbila by se mi strana, která by nabízela něco pro nás mladé.

12.10.2013 v 22:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 7 | Diskuse
Počet článků 3574 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 41
Autory blogu jsou studenti středních škol, kteří se účastní projektu "Studenti čtou a píší noviny".
Soutěž: Slavná světová filmová klasika
Slavná světová filmová klasika

Vyhráli jste knihu filmových recenzí Ondřeje Slaniny?Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.