Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

České Velenice

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Daniel Žahour

Má vůbec nějakou hodnotu můj jediný hlas? Jakou má vlastně hodnotu jeden jediný hlas v té naší velké společnosti? Je vůbec možné, aby někdo ten hlas slyšel? Nebo snad může ten jeden jediný hlas něco změnit?

16.10.2013 v 15:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Miroslav Petráň

Jak budou vypadat vlaky v roce 2050? Položme si otázku, jak bude vlastně vypadat železniční provoz u nás v roce 2050? A na jaké palivo budou vlaky jezdit? Podle mého názoru budou vlaky na hlavních tratích, které spojují velká města, vypadat tak, že tam budou jezdit moderní elektrické naklápěcí soupravy jedoucí rychlostí kolem 200km/h. Tyto soupravy, aby měly lepší jízdní vlastnosti, budou jezdit po kolejích a budou se přitahovat magnetem ke kolejnici. Provoz na lokálních tratích ožije, neboť jízdu autem si budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože provoz na vodík bude velmi drahý. A soupravy jezdící na těchto tratích budou poháněny buď bioplynem a nebo naftou vyrobenou z řepky. Takže se toho vlastně zas až tak moc nezmění.

10.5.2012 v 13:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Jiří Nekola

Jak budeme cestovat, jak budou vypadat auta, na jaké pohonné hmoty budou jezdit? Jezdit se bude pohodlně. Auta budou vypadat co nejaerodynamičtěji, aby měla co nejmenší odpor. Kola budou vidět pouze minimálně, aby o ně „nedrhl“ vzduch. Na střeše budou mít vozy solární panely, které budou tak výkonné, že baterie nikdy nedojde. Auta budou malá a budou vážit pouze pár kilo. Některá auta budou z plastu a budou se vznášet. Taková auta budou jen pro jednoho. Každý bude mít své vlastní auto. V silnících budou kabely a auta se budou řídit sama. Silnice budou tak rovné, že auta budou mít odpruženou pouze sedačku. Ze sedačky půjde udělat postel a na čelním skle bude televize s dotykovou obrazovkou. Automobily budou tak vybavené, že se v nich bude moct i bydlet. Mezi výbavu bude patřit i automat na jídlo. Když budeme chtít nějaké jídlo, tak si ho na dotykové obrazovce umístěné na čelním skle zadáme a automat nám jídlo vyrobí. Auta budou umět i plavat. Díky tomu a navigaci se dostaneme kamkoli a kdykoli.

10.5.2012 v 12:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Jan Čech

Jak budou vypadat vlaky v roce 2050? V roce 2050 budou auta velice rychlá, moderní a na pohon velmi úsporný. Rychlost bych viděl na hranici 400km/h, jestliže se bavíme konkrétně o automobilech. Jestliže se budeme bavit o železniční dopravě, rychlost by mohla dosáhnout 500km/h, ne-li více. A když se budeme bavit o letecké dopravě, tam dosáhne rychlost až 1500km/h. Tak to by bylo o rychlosti. A teď jak budou vypadat dopravní prostředky. Automobily budou na tuto dobu velice podivná. Budou létat, dveře se budou otvírat nahoru a ne do stran. Budou mít automatickou převodovku. Zkrátka budou na naší dobu až moc luxusní. Jestli se teď budeme bavit o železnici, tak ta se dostane do popředí. Překoná i silniční dopravu. Bude to takový hotel na kolejích. Vlak bude mít z hlediska vzhledu jen drobné úpravy, ale zato velké ve výkonu. U letecké dopravy se dočkáme lehčích „kosmetických“ úprav, ale zato budou letadla rychlejší.

10.5.2012 v 12:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Tomáš Dorotovič

Měla by být hlavou státu žena? Je toto kritérium důležité? Kdyby to bylo na mně, tak by to změnu chtělo. Ale upřímně nevím, jestli by lidé ženu přijali stejně jako muže. Žena si podle mne nezjedná takový respekt jako muž. Prezidentka by musela být rázná, upřímná, neúplatná a hlavně pohledná, protože některé muže zajímá jenom to. V české republice nebyla ještě prezidentkou žena, a proto by se to mělo zkusit a porovnat, jestli by to k něčemu směřovalo. Myslím tím, jestli by to směřovalo k lepšímu...

16.4.2012 v 23:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 98 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Patrik Fenyvesi

Jak by měla vypadat hlava státu, jaké má mít vlastnosti? Kdo by takovou funkci zastávat neměl? Podle mne by měla hlava státu být vysoce odhodlaná. Musí si stát za svým slovem. Hlava státu musí bojovat za „ten“ svůj stát. Měla by se pokoušet o to, co nelépe lidem vyhovět. Měla by být reprezentativní, neměla by krást. Podle mne by hlavou státu mohla být klidně i žena. Funkci státu by neměl prosazovat člověk, který si nedokáže stát za svým slovem. Neměl by tam být člověk, který je obviněn z podvodů, který má špatnou minulost. Rozhodně by hlava státu neměla brát úplatky a měla by být reprezentativní. Prezident republiky by se měl volit každé tři roky (ne 4). Měl by být větší výběr lidí na funkci prezidenta. Byl bych rád, kdyby hlavou státu byla žena, protože mezi muži a ženami je rovnoprávnost.

16.4.2012 v 22:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 103 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Jiří Nekola

Souhlasíte se změnou volby prezidenta, kterého budou příští rok poprvé vybírat všichni voliči? Ano, souhlasím, jelikož do teď volili politici, kterým se v České republice moc věřit nedá, neboť tato republika je „prolezlá“ korupcí. Proto je lepší, když bude mít člověk jistotu, že volí toho, koho volit chce. Je také mnohem těžší podplatit padesát tisíc lidí, než podplatit třicet politiků. Přímá volba prezidenta je lepší kvůli osobní jistotě a mělo by to i trochu odradit úplatkáře. Je to hlavně dobré kvůli tomu, že lidé mají dobrý pocit z toho, že šli volit sami za sebe a nemusí spoléhat na politiky. Ale osobně si myslím, že lidé netouží chodit k volbám. Takže by měla být volba nejen přímá, ale i povinná.

15.4.2012 v 17:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Dominik Jaroš

Co si myslíte o udělování milostí? Podle jakých kritérií byste je udělovali vy? Udělování milostí je dnes neodmyslitelná „věc“ v pravomoci prezidenta. Podmínkou pro správný chod systému však je, aby za udělování milosti stáli kromě prezidenta i politicky nezaujatí a korupcí neovlivnitelní lidé, s nimiž by prezident mohl jednotlivé případy diskutovat tak, aby byla milost udělena jen v těch opravdu vhodných případech. Naprosto nemyslitelné je uplácení! Kontroverze vyvolává udělení milosti ženě, která prostřednictvím školy zpronevěřila miliony korun a o stotisícové částky okrádala stát na daních, a která byla zproštěna viny „jen“ kvůli dlouhodobé péči o tělesně postiženého manžela. Udělování milostí by mělo zohledňovat následující aspekty: trestnou činnost obviněného (zda- li byl již v minulosti odsouzen), závažnost trestného činu bez ohledu na sociální okolnosti obviněného, dopad trestného činu na společnost (krádež předmětu v hodnotě 10tisíc korun nemá na společnost stejný dopad jako vražda). Milosti by neměly být udělovány v případech zabití, vražd, výroby a prodeje drog a jiných zakázaných látek nebo zbraní, přepadení, krádeží předmětů nad určitou cenovou úroveň a s ohledem na společenský dopad, zpronevěry peněz, narušení bezpečnosti a plynulosti dopravy s následky (újmy na zdraví, materiální škody) v případě prokázání úmyslu, atd... Milosti by měly být každopádně udělovány s rozvahou, výjimečně a jen v opravdu odůvodněných případech, kdy konečné rozhodnutí bude na prezidentovi.

15.4.2012 v 17:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 125 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

Střední škola České Velenice - Hana Brabcová

Jak by měla vypadat hlava státu, jaké má mít vlastnosti? Kdo by takovou funkci zastávat neměl? Hlavou státu by měl být vyškolený, moudrý, inteligentní a docela i hezký muž. Měl by vědět, jak to ve státě chodí, aby ho lidé brali, a ne, aby ho pomlouvali, že nic neumí. Taky by měl být čestný, spravedlivý, spolehlivý. Měl by mít svou hlavu a ne, že si nechá mluvit do práce. Měl by naslouchat svému lidu, aby byli lidé spokojení. Tak by ji neměl zastávat nějaký člověk, který je neinteligentní, no prostě člověk, který neví nic o politice a o státě. Člověk, kterému jde jen o sebe a na ostatní se „vykašle“. Také by mu nemělo jít jen a jen o peníze.

13.4.2012 v 22:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 84 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Petr Macáš

Koho občas nenapadne, že by výuku zvládl lépe než ten, kdo zrovna stojí u tabule a přísným pohledem zírá na žáky? Řekneme si, to je hračka, to zvládne kdejaký blb. Ale je to tak? Skutečně? Za sebe mohu říct, že bych na naší škole učit nechtěl, a nejen na naší... vůbec bych učit nechtěl....

22.10.2011 v 22:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 123 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Patrik Fenyvesi

Škola je základ života. Ačkoliv má řada žáků naprosto opačný názor, je nutné uznat, že nic z toho, co si ze školy odneseme, není zbytečné a pomůže nám to značnou mírou v našem budoucím životě. A co je důležité pro to, aby škola byla dobrá?

22.10.2011 v 22:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 148 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Ondřej Cepák

Téma státních maturit bylo veřejností přetřásané téměř celý školní rok 2010/2011. Zajímali se o to zejména studenti, jejich rodiče a samozřejmě učitelé a profesoři. Ze začátku byla spousta nejasností a nesrovnalostí. Nějaké se podařilo odstranit, ale určitě ne všechny.

22.10.2011 v 21:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 141 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Miroslav Petráň

Podle mého názoru by měla být výuka v základě stejná jako doposud, ale je třeba ji přizpůsobit i trochu dnešnímu žákovi, aby pro něj byla ,,hodina“ záživná a aby si nějaké poznatky z hodiny uchoval do budoucna.

22.10.2011 v 21:43 | Karma článku: 3.16 | Přečteno: 119 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Lukáš Opelka

Když si představím, že jsem učitelem na naší škole, ježí se mi hrůzou vlasy. A proč? Děsí mě přístup některých studentů a hodiny strávené na přípravě výuky studentů, semináře kvůli státní maturitě a bohužel i spory mezi kolegy.

22.10.2011 v 21:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 135 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - JIŘÍ BÍLÝ

Myslím si, že být učitelem na střední škole není vůbec jednoduché. Zaujmout pozornost všech studentů je velmi těžké a ne vždy se to podaří. Zaručený recept na to neexistuje, ale pokud bych byl učitelem, upřednostňoval bych před teorií názorné ukázky, které upoutávají pozornost žáků, dávají větší představu o čem látka je a jsou určitě zpestřením učiva. Samozřejmě vím, že to nelze praktikovat vždy a ve všech předmětech.

21.10.2011 v 14:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 126 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Jan Matoušek

Píše se rok 2011: Na středních školách vládne panika. Ředitelé stojí v pozoru před branami škol, nervózně vyčkávají příjezdu zástupců Cermatu. Studenti se klepou nervozitou. Je to tu! Státní maturita konečně získá pevné obrysy. Dosud nebyl nikdo schopen jim vysvětlit, jak budou zkoušky probíhat. Nervózní nejsou však jen oni. Učitelé se na tuto chvíli také dlouho připravovali a nemohou se dočkat, kdy konečně začne to velké celostátní srovnávání studentů.

21.10.2011 v 14:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 93 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Jihočeský kraj

SŠ České Velenice - Dominik Jaroš

Vzhledem k tomu, že každý z nás školu - ať už základní nebo střední - bezesporu navštěvoval, bylo by zbytečné si namlouvat, že se v našich řadách najde člověk, který v životě neprohlásil, že je škola nudná a zbytečná. Zejména pak v době, kdy je zadán náročný domácí úkol nebo prověrka, kdy naše znalosti neodpovídají požadovaným znalostem či práce jakýmkoliv způsobem kříží aktuální program našeho osobního života.

20.10.2011 v 16:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 157 | Diskuse
Počet článků 3574 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 41
Autory blogu jsou studenti středních škol, kteří se účastní projektu "Studenti čtou a píší noviny".
Soutěž: Slavná světová filmová klasika
Slavná světová filmová klasika

Vyhráli jste knihu filmových recenzí Ondřeje Slaniny?Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.